Kancelaria Doradztwa Podatkowego MARIO dr Mariusz Cieśla

Biegły sądowy z zakresu podatków, ZUS i rachunkowości

Kwalifikacje naszej kadry.

Mgr Małgorzata Cieśla jest absolwentką Wydziału Chemii na Uniwersytecie Śląskim oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach specjalności Rachunkowość finansowa. Jest wysokiej klasy specjalistą rachunkowości i podatków, posiada certyfikat Ministra Finansów nr 60434.

Dr Mariusz Cieśla jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Wydziału Prawa na Uniwersytecie Śląskim, Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Łączy w swojej pracy wykształcenie prawnicze z ekonomicznym.
Obecnie jest w trakcie zdobywania drugiego tytułu doktora - doktora nauk prawnych. Posiada tytuł naukowy doktora z dziedziny makroekonomii, tytuł magistra prawa oraz wykształcenie rozszerzone na prawniczych studiach podyplomowych z zakresu podatków, prawa handlowego i gospodarczego. Jest ponadto znanym publicystą w gazetach zajmującym się podatkami i ubezpieczeniami społecznymi.
Dr Mariusz Cieśla jest autorem wielu prac naukowych z dziedziny prawa podatkowego, wieloletnim wykładowcą szkoleń i kursów prawa podatkowego dla doradców podatkowych. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej, a także w dziedzinie ubezpieczeń społecznych szczególnie w obszarze zbiegu wielu tytułów ubezpieczeń oraz systemów zabezpieczeń społecznych na terenie Unii Europejskiej.
Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentacji podatników przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi oraz wspomaganiu ubezpieczonych w ZUS w procesach przed sądami powszechnymi. Jest biegłym sądowym z zakresu podatków, rachunkowości i ubezpieczeń społecznych.
Dr Mariusz Cieśla jest członkiem Komitetu Podatkowego przy Pracodawcach Polskich oraz wieloletnim delegatem i członkiem Fiscal Committee w Confédération Fiscale Européenne, sekcja Indirect Tax - VAT.
Posiadał swoją stałą rubrykę poradnikową w „Tygodniu w Tydzień” oraz w nieistniejącym już „Nowym Echu”. W latach 2000 – 2001 był ekspertem prawnym ubezpieczeń komunikacyjnych, pełniącym cotygodniowe dyżury przy telefonie i jednocześnie publicystą „Giełdy Samochodowej” oraz „Auto Moto TRUCK”. Jego publikacje są drukowane w wielu fachowych gazetach takich jak "Rzeczpospolita", "Forum Doradców Podatkowych" czy periodykach wydawnictwa Wiedza i Praktyka. W 2002 roku pełnił rolę eksperta portalu Onet.pl zajmując się podatkiem VAT. Od 2004 roku był doradcą podatkowym obsługującym portal www.pit.pl w zakresie udzielania porad przez Internet.

Dzięki naszej wiedzy oraz rzetelności zapewniamy klientom spokojny sen